jesteś w:   Strona Główna   »   O nas

O nas

Spółka Robelit została powołana dnia 21 lipca 1993 roku.

ROBELIT docelowo miał zaopatrywać markety budowlane, dlatego największy segment odbiorców naszej firmy stanowią sieci marketów budowlanych położonych na terenie całej Polski, Słowacji i Czech takich jak PSB Mrówka, Bricomarche, Majster, Leroy Merlin, Bricoman, Patio Color, Merkury Market, Bauhaus, BauMax. Z uwagi jednak na powszechność użytkowania oferowanych przez ROBELIT produktów w naturalny sposób segmenty rynku zostały poszerzone i obecnie Spółka współpracuje również z hurtowniami i sklepami budowlanymi oraz firmami wykonawczymi, którzy wykonują usługi na bazie dostarczanych przez firmę materiałów. Firma nasza świadczy także kompleksowe usługi doradztwa technicznego i montażu przy udziale współpracujących ze Spółką firm montażowych.

Wybierając produkty do dystrybucji ROBELIT stara się, by były one najwyższej jakości i posiadały dopuszczenia do stosowania. Przez lata Spółka promowała produkty pod hasłem: „Ze szkłem ROBELIT bezpiecznie” a w miarę poszerzania oferty hasło zmienione zostało na „Z produktami ROBELIT bezpiecznie” zarówno z uwagi na właściwości oferowanych produktów, jak i na zgodność ich stosowania z przepisami.

Na początku działalności oferta naszej firmy obejmowała materiały budowlane i wykończeniowe z tworzyw sztucznych, głównie: płyty lite i komorowe z poliwęglanu, płyty z PVC, poliestru, akrylu oraz polistyrenu. Następnie z uwagi na liczne potrzeby zgłaszane przez klientów gama produktów została poszerzona o gotowe zadaszenia drzwi i balkonów – obecnie to kilkadziesiąt kształtów i wymiarów. W ostatnich latach oferta została wzbogacona o płyty i gonty bitumiczne, materiały izolacyjne (pionowe i poziome), membrany dachowe, folie budowlane i ochronne a także tkaniny ogrodnicze. Te ostatnie zapoczątkowały rozwój nowej grupy produktów w ofercie firmy, która stale się poszerza pod marką RobelitGarden.

W tej grupie znajdują się: agrowłókniny i tkaniny ogrodnicze, szklarnie ogrodowe, pergole i patio, kompozytowe podesty tarasowe i kompozytowe sztachety, podkładki ochronne pod grill. Obserwując coraz większą dbałość właścicieli o otoczenie własnego domu, a w związku z tym zgłaszane przez klientów potrzeby na nowe produkty zapewniamy, że nowych i ciekawych produktów będzie przybywać.

W roku 2016 wraz ze znaczącym rozszerzeniem gamy oferowanych produktów oraz segmentu rynku firma ROBELIT zmieniła również logo.

Wraz ze zmianą logo firma zmieniła także stronę internetową oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów w 2017 roku firma uruchomiła sklep internetowy.

Dbałość o konsumenta traktujemy jako filozofię firmy, z której wynika dążenie do zaspokajania potrzeb, życzeń i oczekiwań klientów. Celem spółki ROBELIT jest dążenie do optymalizacji i konkurencyjności produktów oraz procesów logistyczno-sprzedażowych zgodnie z potrzebami klientów. Nasza frma stale dąży do utrzymania opinii wiodącego dystrybutora materiałów wykończeniowych dla budownictwa i ogrodu o coraz wyższych walorach i na najkorzystniejszych warunkach sprzedaży (wysoka jakość + funkcjonalność + umiarkowana cena). Największą nagrodą dla firmy jest wieloletnia współpraca z naszymi klientami, z wieloma trwająca od początku działalności firmy Robelit czyli już 25 lat.

 

 

Language